KONŠTRUKČNÉ RIEŠENIE A VÝBAVA ZASTREŠENIA BAZÉNOV

Zastrešenie bazénov je doplnok, ktorý Vám dopraje kúpanie vo vašom bazéne od apríla do septembra.

KONŠTRUKČNÉ RIEŠENIE A VÝBAVA ZASTREŠENIE BAZÉNOV

PREVEDENIE

Precízna konštrukcia zastrešenia sa skladá z niekoľkých posúvateľných segmentov s aretáciou. Ich vzájomne nezávislý pohyb po dráhe ponúka čo najväčšiu variabilitu. Tri nosné ramená a priečne výstuhy v každom z nich potom zaisťujú maximálnu pevnosť.

Pretože veľmi dobre vieme, že miesto príjemného odpočinku musí dobre vyzerať, dávame si obzvlášť záležať tiež na designe a kladieme dôraz na detail. Všetky spájacie materiály sú preto vyrobené z materiálu antikor – nerez a ukryté tak, aby nerušili dojem z elegantnej konštrukcie. Ako povrchovú úpravu môžete zvoliť prírodný elox alebo farbu v RAL.

PROFILY, VÝPLŇ, POSUN

Čo je pevné, nemusí byť automaticky ťažké, preto sú naše profily o priemere 40 x 52 alebo 40 x 70 mm vnútorne usporiadané tak, aby pri nízkej hmotnosti odolali v ohybe aj v krute. Na bazénové zastrešenia používame profily zo zliatiny AIMg0,5 F22 od renomovaného nórskeho výrobcu Hydro Aluminium a ich úpravu do presných tvarov realizujeme na CNC zariadeniach. Aby zachytená zrážková voda nemohla pri mrazoch poškodiť polykarbonát, sú všetky profily navrhnuté tak, že vodu odvádzajú pod zastrešenie.

Pre výplň konštrukcie môžete zvoliť jednu z dvoch možností: 10milimetrový jednokomorový polykarbonát Lexan, alebo 4milimetrový kompaktný akrylát. Výhodou polykarbonátu je najmä obojstranná UV stabilizácia predlžujúca životnosť bazénu, a ďalej možnosť výberu zo štyroch farebných variant. Oproti tomu o niečo drahší akrylát sa hodí pre tých, ktorí uprednostňujú pevnosť a design.

Segmenty našich zastrešení sa po koľajnici posúvajú tak jednoducho a ľahko, aby ich použitie bolo čo možno najpohodlnejšie. Pohyb v stabilne uchytenej dráhe zaisťujú polyamidové kolieska, ktoré môžu byť podľa typu koľajiska uložené buď v nerezovom náboji, alebo vo dvoch nerezových ložiskách.

ŠTANDARDNÁ VÝBAVA VÝBAVA KAŽDÉHO ZASTREŠENIA

» výplň PC 10mm, Lexan, obojstranná UV stabilizácia
» povrchovú úpravu konštrukcie
» 3 nosné ramená v každom segmente
» priečne výstuhy proti zaťaženiu snehom
» predné a zadné odoberateľné čelo
» pántové dvere v najväčšom segmente
» dráha koľajiska predĺžená o 220cm za zastrešenie
» tesnenie medzi profilmi a polykarbonátom gumou
» systém odvádzania kondenzátu z profilov
» všetok spájací materiál z nerezu
» 8 posuvných koliesok na segment
» zaistenie proti posunu u všetkých segmentov
» v prípade nízkeho koľajiska nerezové ložiská
» výkresová dokumentácia