BAZÉNY PRELIVOVÉ

Bazény prelivové sú charakterizované využitím celej hĺbky bazénu a voda je
napustená až po horný okraj skeletu (napnutá hladina).

BAZÉNY PRELIVOVÉ - BAZÉNY NAPLNENÉ AŽ PO OKRAJ

 

Bazény prelivové sú charakterizované využitím celej hĺbky bazénu a voda je napustená až po horný okraj skeletu (napnutá hladina). Tieto bazény sú technologicky najnáročnejším variantom, následná efektivita je však na veľmi vysokej úrovni a v danom odvetví najlepšie spĺňa hygienické predpisy na čistotu a nezávadnosť vody. Tento fakt dokazuje aj najrozšírenejšie a najčastejšie využitie u moderných, verejných kúpalísk a krytých plaveckých bazénoch, kde sú nároky na nezávadnosť vody najprísnejšie.

Niektorí výrobcovia nemajú skúsenosti a možnosti vyrábať tieto systémy, preto odrádzajú zákazníka od kúpi tohto systému s tým, že žľab je neustále znečistený a držia sa v ňom nečistoty. Opak je však pravdou.

Najväčšou výhodou je okamžitý odvod znečistenej povrchovej vody, (či už prach, mastnota z opaľovacích prípravkov alebo organické nečistoty) do prelivového žľabu a následne do akumulačnej nádrže.

Znečistená voda je odvádzaná k prefiltrovaniu po celom obvode bazénu (u bazénu so skimmerom len z jedného miesta). Odtiaľ je voda nasávaná cirkulačným čerpadlom do predfiltra (zachytáva hrubšie nečistoty) a následne do filtračnej nádoby s filtračnou zmesou, kde dochádza k „dokonalému“ zachyteniu aj tých najdrobnejších nečistôt. Jej veľkosť a obsah náplne, rovnako ako výkon cirkulačného čerpadla, závisí na objeme vody v bazéne.

Celý tento systém je automatizovaný, či už spínanie cirkulačného čerpadla, kontrola hladiny vody v bazéne alebo automatické dopúšťanie vody do akumulačnej nádoby bazénu.

BAZÉNY PRELIVOVÉ OBRAZOM